Poťahové materiály

Úvod Poťahové materiály

Na výrobu sedacích súprav používame výhradne nami overené a dlho používané materiály.

 

A. TALIANSKE LÁTKY OD FIRMY ITALVELLUTI

Látky so špeciálnou nanotechnológiou, ktoré sa ľahko čistia a majú vysokú odolnosť voči zašpineniu. Príkladom je ZERO SPOT od spoločnosti ITALVELLUTI. Táto technológia je založená na výnimočnom zdvojenom pôsobení systému (mokré škvrny, suché škvrny).

 

Mokré škvrny

Látka nepohlcuje mokré škvrny, dlhodobo ich udržiava na svojom povrchu a tým zabraňuje ich preniknutiu do vnútra sedačky. Na odstránenie takejto škvrny Vám postačí savá handrička.

 

Suché škvrny

Odstraňovanie suchých škvŕn je tiež veľmi jednoduché. Postačí Vám vlhká handrička. V príprade náročnejších škvŕn (guličkové pero a pod.) stačí použiť trochu alkoholu alebo neolejnatého rozpúšťadla.

 

ZERO SPOT SYSTÉM umožňuje látke zachovať priedušnosť a tepelný komfort. Látky s týmto systémom majú dlhú životnosť a farebnú stálosť. Látky tohto druhu môžu byť použité v domácich a verejných interiéroch a dávajú komfort sedacím súpravám.

 

B. ŠPANIELSKE LÁTKY OD FIRMY CLIPET

Podobným systémom je i technológia AQUACLEAN od spoločnosti CLIPET. Je to revolučná povrchová úprava, ktorá umožňuje odstrániť škvrny len pomocou vody. Údržba je tak veľmi jednoduchá a škvrny odstránite za minimum času.

AQUACLEAN pomáha odstraňovať väčšinu škvŕn vzniknutých v domácnosti (víno, atrament, omáčky, tuk, blato, čokoláda, krém atď.).

 

Proces čistenia len v troch krokoch:

- z čalúnenia odstráňte zbytky nečistôt

- škvrnu navlhčite vodou, buď priamo alebo savou mokrou a vyžmýkanou handričkou. Pár sekúnd počkajte.

- pritlačte handričku na škvrnu a jemne ju krúživými pohybmi stierajte. Pokiaľ škvrna nezmizne úplne, proces opakujte až dovtedy, kým nie je úplne odstránená.

 

C. KOŽA FLORIDA

Príjemná hovädzia koža hrúbky 1,3 – 1,5mm, ktorá je zbavovaná prirodzených nedokonalostí, zbrusovaná a potláčaná daným dezénom. Je veľmi vhodná na výrobu moderných sedacích súprav. Dodáva im eleganciu a dlhotrvajúcu stálosť. Dodávateľ Taliansko.

 

D. KOŽA PRINCE

Jemná prispôsobivá hovädzia koža hrúbky 0,9 – 1mm, ktorá je zbavovaná prirodzených nedokonalostí, zbrusovaná a potláčaná daným dezénom. Je veľmi vhodná na výrobu moderných sedacích súprav. Dodáva im eleganciu, jemnosť a dlhotrvajúcu stálosť. Dodávateľ Taliansko.

 

E. BÝČIE KOŽE

Luxusné býčie kože rôznych povrchov od spoločnosti ROYAL MARKET, ktoré vašej sedačke zabezpečia prestige.